S01 Chapter 6

Gedimino pr. laužai ir antras kartas

„Tai klokit naujienas ir varau“, dar nespėjus susėsti prie kavos su vaizdu į katedrą, ankstyvą šeštadienio rytą drėbtelėjo Paula. Ji buvo visą dieną suplanavusi minučių tikslumu, todėl mums buvo skirtos 26 minutės. Paula norėjo greitai išgirsti apie Beatričės Valentino staigmeną ir Saulės miesto nuotykius. Aš ir Nojus Paulai buvome mažiau įdomūs, nes neturėjome jokių intriguojančių istorijų, todėl kalbėjimo minučių mums skirta mažiau.

– Ar tu gali nebliauti? – Beatričė ėmėsi Paulą mokyti gerų manierų ir kategoriškai atsisakė ką nors pasakoti, kol negaus kavos.

Paula paskaitos išklausyti nespėjo, jau po minutės stovėjo prie baro ir pati atnešė B. kavos. Beatričė dar kiek maivėsi, o Saulė net spirgėjo kaip norėjo iškloti Valentino vakaro detales. Ji tą vakarą leido Portobello, išėjusi parūkyti sutiko italų porą – Francesko ir Andrea, sužinoję, kad Saulė architektė, pasiūlė kartu išgerti vyno ir papasakoti apie jų norimą atlikti rekonstrukciją. Vakarėliui įsibėgėjus jie aplankė dar keletą barų, o galiausiai grįžo pratęsti vakarėlį į italų poros namus, jie gyveno Pilies gatvėje virš kepyklėlės.

– Prabudau vonioje, miegojau ant prabangių rankšluosčių, šalia parpė rusvos spalvos pudeliukas Rodrigo. Geras vakarėlis buvo, bet jokios romantikos, – pasakodama kvatojosi Saulė.

Francesko ir Andrea ruošė pusryčius, o prie stalo Saulei pasiūlė kartu vykti į Italiją, kur turėjo jai dar vieną projektą. Dvi balandžio savaites jie visi gyvens Neapolyje, jų familijos namuose. Saulė, žinoma, sutiko. Dabar liko tik viena problema, pranešti buvusiam vyrui, dukros tėvui, kad jis turės dvi savaites prižiūrėti vaiką.

– Jis yra vaiko tėvas, kokia dar gali būti problema su SAVO vaiku pabūti dvi savaites? – pasipiktinusi paklausiau. Jau norėjau rėžti kalbą apie sąžiningumą, bet Saulė mane pertraukė.

– Sandra, nepradėk. Ir taip, atsakant į klausimą, kurį tuoj užduosi, tai – nesąžininga ir aš pati jį užsileidau ant galvos, bet gal galim pasidžiaugti, kad aš, vienaip ar kitaip, vis tiek važiuosiu į Italiją!

– Kaip faina! – rankom suplojo Nojus. Mes su Tomu irgi vyksime į Milaną pavasarį, taip laukiu!

–O tai jie patikimi? Tikrai tau sumokės? Sutartį turi? Kokios sąlygos? – vieną po kito klausimus pylė Beatričė ir Saulei visiškai subjuro ūpas.

Šiandien S. norėjo tiesiog pasidžiaugti spontaniškai atsiradusia galimybe, bet visiškai nelaukė klausimų iš realaus gyvenimo. O Beatričė apskritai buvo žodžio spontaniškas antonimas. Nuo tada, kai iš konteinerio spontaniškai išgelbėjo Grikį Pjerą, ji prakeikė spontaniškumą visiems laikams ir sakė, kad daugiau šio kenksmingo protinei sveikatai elgesio nevartos.

Susinervinusi Saulė išėjo parūkyti, prieš tai mums visiems pareiškusi, kad laisvės dieną pas mus visus mažai laisvės ir ne už tokią Lietuvą ji kovojo. Ir apskritai jai reiktų susirasti naujų draugų, kurie nebūtų tokie realistiškos pindos. Kliuvo ir Nojui, nors šis vienintelis be abejonių ir klausimų džiaugėsi Saulės kelione.

– Gerai, einam prie kito reikalo. Pasakok, Beatriče, apie savo Joną Valentiną, kur jis tave nusivežė? Ar patiko? Nu, žodžiu, viską klok, – tarsi teisėja, kitos bylos klausimo ėmėsi Paula.

Beatričė dar pavartė akis, bet galiausiai labai laimingu veidu išklojo visas staigmenos detales. Visų pirma, mus itin nustebino tai, kad Beatričei apskritai patiko staigmena, nes įprastai ji jų nekenčia. B. yra vadė, kuri viską kontroliuoja. Ji – planavimo dievas. Bet pasirodo, kad kažkas gali suplanuoti taip gerai, kad patiktų ir įtiktų net pačiai Beatričei.

– Viskas buvo puiku, apgalvota. Man labai svarbu komfortas, kokybė, liukso klasės kambarys, na, jūs mane žinot. Ir įsivaizduojat, jis tarsi visa tai žinojo, bijojau, kad nusiveš į kokią kaimo sodybą su baisiausių košmarų trio – lauko tūliku, pirtim ir kubilu. O jis užsakė keturių žvaigždučių viešbutį Trakuose.

Vakarienė buvo puiki, vynas – geras ir svaiginantis, o naktis nemiegota, ko B. labiausiai ir norėjo ir dėl tokios nakties būtų susitaikiusi su kaimo pirtimi, kubilu ir lauko tualetu. Beatričė buvo patenkinta ir laiminga, tai buvo matyti plika akimi iš jos veido ir tos keistos šypsenos, kuria ji šypsosi, kai būna patenkinta dėl romantinių santykių. Mes visi iškart užrespektinom Joną. Nematėm to vyro akyse, niekada nebendravome, bet mes jį mėgome, nes jis kažką darė tikrai labai gerai, jei mūsų Beatričė laiminga.

Po susitikimo išėjau galvodama apie antrą porų šansą. Kaip dažnai mes sutinkame žmones, kurie yra labai mums tinkami, bet dėl tam tikrų aplinkybių tuo metu – tiesiog jų nepastebime arba neįvertiname? Jei B. savo advokatą Joną anksčiau vertino kaip „picą į namus“, o galiausiai iškeitė jį į šiknių, kuris degino jai nervų ląsteles, kaip pati sakydavo, tai ar šiknius buvo tas būtinas komponentas Jonui įvertinti? Ar Jonui su Beatriče viskas galėjo sektis gerai iš nuo pradžių?

Ir galiausiai, ar mums visiems reikia patirti blogų ir nesveikų santykių, kad gebėtumėm įvertinti sveikus ir gerus?

Tą patį vakarą, tik mums su vyru grįžus iš pietų pas gimines ir trumpo pasivaikščiojimo pro Laisvės laužus, man paskambino Saulė. Ji sakė, kad nepatikėsiu, bet ką tik tam pačiam Gedimino pr. prie vieno iš laužų ji sutiko tą patį vaikiną iš Tinderio, su kuriuo maudėsi nuogi, o po to Saulė jį užblokavo socialiniuose tinkluose. Toks ir buvo jų vienas ir vienintelis pasimatymas. Dabar S. tikino, kad jai bevardis atrodo visai mielas ir gal ji paskubėjo su blokavimu.

– Jei Beatričei Jonas iš picos į namus virto į vytintą jautieną, tai kodėl man negali būti taip su šitu žmogumi? – klausė manęs Saulė.

– Na, gali, o koks to žmogaus vardas?

– Neatsimenu, gal Paulius ar Pijus, kažkoks iš p raidės. Mes einam į pasimatymą, Sandra, o aš sakiau, kad pabaiga yra pabaiga. Ir va, gal ir mano pica į namus pavirs į prabangią jautieną, o tu turėsi apie ką rašyti – į ragelį prunkštelėjo S.

Paskui palinkėjo man laisvės ir padėjo ragelį. O aš tuo metu galvojau, kad Saulė tikriausiai geriausiai iš mūsų visų supranta, ką reiškia laisvė. Laisvė gyventi taip, kaip nori.

Žinau, kad mane mylite. Apkabinu ir siunčiu linkėjimų.

Sandra Vilimaitė          

 

P.S. Jei patinka mano tekstai tapkite patreonu arba perveskite $2 ar daugiau paypal sandra.vilimaite@gmail.com