Chapter 4

Ar mylimieji turi galiojimo laiką?

– Kaip manai, koks vieno vyro galiojimo laikas? Ar jis labiau kaip grietinės: pradarai, suvalgai ir išmeti, ar labiau kaip vytintos jautienos, kur laikai spintelėje, pamiršti, vėliau prisimeni ir toliau gali vartoti? – einant pro McDonaldą Gedimino prospekte manęs paklausė Beatričė.

Išgirdusi klausimą aiškiai suvokiau, kad Beatričė jau turi planą dėl kažkokio vyro. Minutę mąstydama apie vyrų galiojimo laiką norėjau sakyti, kad būna ir neribotas, o meilė – amžina. Bet tai – statistiškai pernelyg reti atvejai, kad Beatričė rimtai žiūrėtų. Ji mano norą pragyventi visą gyvenimą su savo vyru vadina „romantiniais pezesiais“, ir dar prideda, kad tokį neišpasakytą naivumą atleidžia tik iš didelės meilės man. Aš tikiu abipuse partneryste dėl meilės, o Beatričė – statistika, ir tikriausiai, vienaip ar kitaip, mes abi esame teisios.

– Nori susitaikyti su šikniumi? – spėjau blogiausią variantą, kokį tik įsivaizdavau Beatričę sumanius. Ir staiga supratau, kad jei B. iš tiesų būtų šiknių nunuodijusi kaip kalbėjo – tai vis tiek būtų žymiai geriau nei jų susitaikymas.

– Ne, baik tu, aš iš šiukšliadėžės nevalgau. Bet apie vytintą jautieną kartais pagalvoju, – primerkusi akis paslaptingai šypsojosi Beatričė. Ta šypsena niekada nieko gero nereiškia, ji tik garantuoja, kad B. ne tik turi planą, ji jau pradėjusi jį įgyvendinti.

– O kuris yra vytinta jautiena?

– Atsimeni Joną, advokatą, su kuriuo tik dėl sveikatos susitikdavau, bet paskui iškeičiau į šiknių.

– Buvai užsiminusi, bet tu jo mums niekada nerodei.

– Ką ten rodysi, pasiduodavom ir varydavau namo, net nakvoti neleisdavau.

– Bet štai dabar jis iš grietinės virto vytinta jautiena? Nors ne, Beatriče, jis labiau buvo pica į namus.

– Žodžiu, Sandra, aš galvoju nuo šiol picą keptis namie, ėmė kvatotis Beatričė ir kaip tik tuo metu jos naujasis šuo Grikis Pjeras prišiko vidury perėjos.

Paula, kuri su savo vyru gyvena ilgiau nei dešimtmetį ir augina tris vaikus(jei priskaičiuosime ir šunį), apskritai galvojo, kad mes abi nusipezam. Ji nepritarė nei Beatričės cinizmui vyrų klausimu nei mano romantiniam požiūriui. Paula – ūkiška moteris ir į meilę žiūrėjo paprastai, jai reikėjo dėmesio, bet tragedijos ir dramų iš meilės ji niekada nedarydavo. Į vyrų galiojimo laiką P. irgi žiūrėjo paprastai. „Kol kartu, tol ir galioja“, burbtelėjo P. ir nukreipė kalbą apie tai, ką šiandien visos valgysime pietums.

Saulė kurį laiką liūdėjo dėl Grėjaus, nors puikiai suprato, kad jis jai nėra tinkamas vyras. Mano nuomone, tas vyras apskritai netinkamas niekam niekada jokiomis aplinkybėmis, jis tiesiog – brokuotas. Tačiau būna moterų, kurios mėgsta save kankinti blogais pasirinkimais.

– Kažkodėl man patinka vyrai su problemomis, nes kai viskas būna gerai – man pasidaro klaikiai nuobodu, – juokaudavo Saulė, bet dalis tiesos čia tikrai buvo. Ji apskritai buvo iš tų žmonių, kurie negali būti vieni, jai visada reikėjo kompanijos, kad kas nors būtų šalia. Vienuma ją slėgė ir gąsdino, žinoma, ji visada buvo su dukra, išskyrus tėčio savaitgalius, bet Saulei reikėjo vyro šalia.

Todėl mes visi tikėjomės, kad netrukus Saulė pristatys naują simpatiją, bet laikas bėgo ir ji galiausiai mums pristatė rožinį vibratorių. Nusipirko jį sau dovanų kalėdų proga ir tikino, kad meta vyrus. Aš norėjau tikėti, kad meta iš tiesų, bet giliai širdyje žinojau, kad čia bus taip pat, kaip su metimu rūkyti. Truks trumpai ir galiausiai grįš prie senų įpročių.

– Sakyčiau, kad kaip grietinė, – apie vyrų galiojimo laiką kalbėjo Saulė. Pradarai, suvartoji ir išmeti. Ir niekada jie nebūna kaip vytinta jautiena, antrą kartą į tą pačią upę nebrisčiau, – kategoriškai nukirto S.

Nojus jau kelerius metus susižadėjęs su britu Tomu ir, jo nuomone, meilė apskritai aplanko vieną kartą gyvenime, ir tai – jeigu labai pasiseka. „Sutikti žmogų, kuris atitiktų tave, kurį mylėti būtų lengva, su kuriuo eiti per gyvenimą būtų saugu, – yra dovana. Ir šiais laikais, Sandra, ji ne kiekvienam pasitaiko. Mes turėtume būti dėkingi ir branginti tai, ką turime“, – labai rimtai pareiškė Nojus ir jam neatrodė juokingas Beatričės požiūris.

Tačiau mes visi tikrai sutarėme dėl vieno dalyko, kad mylimojo galiojimo laikas priklauso pirmiausia nuo pastangų, nes santykiai yra kaip verslas – kiek partneriai deda investicijų, tokią grąžą ir gauna.

Žinau, kad mane mylite. Apkabinu ir siunčiu linkėjimų.

Sandra Vilimaitė          

 

P.S. Jei patinka mano tekstai tapkite patreonu arba perveskite $2 ar daugiau paypal sandra.vilimaite@gmail.com